AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare

Regulament Empty
MesajSubiect: Regulament   Regulament EmptyVin Mar 06, 2009 5:53 pm

CITITI CU ATENTIE !

ATENTIE !!! Cei care nu respecta regulamentul vor fi exclusi din Campionat !!!
Nu este admis nici un fel de BuG . ( Sunt considerate Buguri : Gol direct din corner , fara ca mingea sa fie atinsa de vre-un jucator ; Bara din corner, fara Q+W . Cine foloseste unul din aceste bug-uri pierde meciul cu 3-0 , iar la a doua abatere este exclus din campionat !

Dupa incheierea meciului dintre doi jucatori , cand apare rezultatul final + continue se va apasa butonul Print Screen , apoi veti intra intr-un program de editat grafica ( merge si in Paint ) si apasati CTRL+V pentru imprimare . Se va salva fisierul in format JPG ( BMP e prea mare ) ! Aceasta masura este luata pentru a nu aparea probleme cu relatarea scorului .
Cand un user paraseste campionatul , va fi in locuit de unul nou . Daca va retrageti din campionat va rog sa anuntati acest lucru .

In caz de egalitate in grupe se vor lua in considerare meciurile directe dintre cele doua echipe . Daca si acestea sunt terminate la egalitate se va lua in considerare diferenta de golaveraj .

Probleme Tehnice :

Am observat ca prima oara cand se conecteaza doi useri , jocul incarca setarile proprii ale fiecaruia , din aceasta cauza , nu se mai sincronizeaza jocul si imediat dupa startul meciului apare conection lost , dar dupa a doua conectie problema dispare .

In caz ca meciul se intrerupe in minutul X , se va juca minutele ramase din acel meci (90 - X ) . Spre exemplu un meci interupt in min 20 , urmatorul meci se va juca din min 0 pana in min 70 , si bineinteles ca scorul din meciul intrerupt va ramane valabil .
Inainte de inceperea etapei va recomand un restart de PC .
Daca nu va puteti conecta incercati urmatoarele chestii : • verificati daca nu aveti vreun antivirus activat sau vreun firewall .